En Güzel Cami Halıları

En Güzel Cami Halıları

En Güzel Cami Halıları

Cami halısı nedir diye düşünürsek, büyük mekanlar için özel olarak üretilmiş olan halılardır diye yanıt verebiliriz. Halılar bizim kültürümüzde hemen her mekanda kullanılan dekorasyon ürünleridir. Dolayısıyla halı dokuma sanatı da bizim geleneksel sanatlarımızdan birisidir. Bu sanatı en iyi şekilde yapabilmek için yola çıkan Ebrar Halı olarak biz, camilerimiz için en güzel ve kaliteli halıları üretiyoruz. Çıkış yerimiz Manisa’nın Demirci ilçesidir.

Demirci ilçesi her zaman halı dokuma sanatı ile ün kazanmış bir ilçemiz olmuştur. Osmanlı İmparatorluğu zamanında da saray için halı dokuyan bu ilçemizde halı dokuma ustaları ile yola çıkan Ebrar Halı bugün Türkiye’nin diğer yerlerine de halı üreterek satışa sunuyor. Cami halısı İstanbul konusunda da bizden hizmet alabilirsiniz.

Cami Halısı Modelleri

Bir cami halısı bazı özellikleri karşılamalıdır. Öncelikle çok uzun süre dayanıklı olmalıdır. Çünkü camilerimiz için tek dekorasyon ürünü olan bu halılar sürekli değiştirilmez. Camiler genellikle bir kez halılarla döşenir ve bu halıların uzun bir süre dayanması beklenir.

Ayrıca cami halıları dokuları ve kalınlıkları açısından ibadet etmeye ve uzun süre rahat kullanmaya da elverişli olmalıdır. Özel olarak dokunan bu halılar genel olarak yünden dokunur. Koyunyününden üretilen bu halılar hem yurt içinde hem de yurt dışında en beğenilen halılarımız arasındadır. Cami halısı modelleri öncelikle yapılış malzemesine göre ikiye ayrılır.

Cami Halısı Modelleri

Cami halısı modelleri söylediğimiz gibi neyden üretildiğine göre ikiye ayrılır:

  • Yün cami halıları
  • Akrilik cami halıları

Yün cami halılarımız özel olarak işlenmiş koyunyününden dokunuyor. Başka hiç bir malzemeyle karıştırılmayan halılarımız tamamen yünden ve doğal bir malzemeden üretiliyor. Yüzde yüz yünden üretilen bir halı kesinlikle en dayanıklı halılar arasındadır.

Ayrıca zeminin ve iklim şartlarının soğuk ve zorlu olduğu yerlerde mekanın çok daha sıcak tutulmasına yardımcı oluyor. Alev almayan, fazla kir ve nem tutmayan yün halılar camilerimiz için en kaliteli halılardan birisidir. En kullanışlı ve temizlemesi rahat olan halılardan birisidir. Bu yüzden camilerimiz için en uygun olanlarıdır.

Akrilik Cami Halısı

Cami halısı fiyatları genel olarak halının malzemesine ve ölçülerine göre hesaplanır. Tamamen yünden dokunmuş halılar, en kaliteli oldukları için en pahalı olanlardan birisidir. Ancak yün gibi doğal bir malzeme dışında cami halıları aynı zamanda kimyasal bileşenlerden üretilen suni malzemelerden de üretilebiliyor. Cami halısı akrilik Ebrar Halı olarak bizim yün dışında yaptığımız halılar arasındadır. Ebrar cami halısı ya yünden ya da akrilikten üretiliyor. Akrilik suni bir malzeme olsa da tamamen sağlığa zararsız bir malzemedir. Bu yüzden akrilik halılar da kullanması en rahat olan halılar arasındadır. Onların da kullanımı işlevseldir ve oldukça dayanıklı halılardır.

Cami Halı Desenleri

Cami halı desenleri yün ve akrilik halılar açısından benzerdir. Ama akrilikten üretilen halılarda desen çeşitliliği çok daha fazla olabilir. Çünkü akrilik yünden çok daha kolay işlenebilen bir malzemedir ve hemen hemen her desene uyabilir. Cami halısı deseni deyince aklımıza üç çeşit desen gelir.

Bunlar;

  • Saflı cami halıları
  • Seccadeli cami halıları
  • Göbekli cami halıları

Saflı cami halıları herkesin yerinin belirlendiği halılardır. Bu halılar camide daha düzenli ibadet edilmesini sağlar. Kenar süsleri ile herkesin ibadet edeceği alanlar belirlenir ve kimse kimseyi rahatsız etmeden ibadet edebilir. Seccadeli cami halılarında da buna benzer bir desen ve süsleme yapılır. Göbekli cami halılarında ise genel olarak caminin ortasına gelecek olan yerde geniş ve incelikli bir süsleme yapılır ve halının geri kalan bölümlerinde ufak desenler yayılır. Göbeli cami halıları da ilk bakışta herkesin dikkatini çeker ve oldukça gösterişli ve güzeldir.

Cami Halısı Nasıl Döşenir?

Ebrar Halı olarak hem cami halısı dokuma hem de satışı hizmeti veriyoruz. Dokuma konusunda Demircili ilçelerden ilham aldığımız için özel bir önem veriyoruz. En güzel ve en kaliteli cami halılarını üretmek için çalışıyoruz. Cami halı döşeme hizmeti de veren Ebrar Halı, camilerin boyutuna göre özel olarak halı üretimi yapıyor. Cami halısı ölçüleri genel olarak caminin boyutlarına ve de desenlerine göre ayarlanır. Biz üretim aşamasından itibaren dilediğiniz boyutlarda halıları dokumak için ölçüleri belirliyoruz. Daha sonra ise caminin özelliklerine göre döşeme konusunda da hizmet veriyoruz.

Cami Halısı Renkleri

Cami halısı renk konusunda en çok tercih edilen renkler yeşil, mavi, kırmızı, sarı ve toprak renkleridir. Mavi ve yeşilin en güzel tonları genelde halılarda en çok kullanılan renklerdir. Yeşil zaten cami halılarında en çok kullanılan renktir. Ama hem mavinin hem de yeşilin huzur verdiği ve iç açtığı doğrudur. Ebrar halı olarak mavi ve yeşili en güzel desenlerle birleştirip camilerimiz donatmak istiyoruz. Cami halılarında kullanılan sıcak renkler de girdikleri ortama bir sıcaklık ve samimiyet katar. Sarının ve toprak renklerinin de cami halılarında çok tercih edildiği biliniyor.

Cami Halısında Desen ve Renk Seçimi

Camiler bize huzur ve rahatlık sağlayan yerlerdir. Cami halılarının da buna uygun olarak ferahlık vermesi ve iç açıcı olması gerekiyor. Camiye girdiğiniz andan itibaren içinizin huzurla dolması ve tüm cemaatin rahat bir şekilde ibadet etmesi için en kaliteli cami halılarını üretmeye çalışıyoruz. Cami halısı katalog çalışmamıza bakarsanız dilediğiniz renkte ve desende halı bulabilirsiniz. Bizim ürettiğimiz her halı camilerimize yakışacak güzellikte ve kalitededir. Cami halısı desenleri konusunda çok geniş bir kataloğumuz var.

Cami Halısı Fiyat Listesi

Ebrar halı olarak bizim kataloğumuzda yer alan cami halısı fiyat listesi incelemesi yaparsanız farklı bütçelere uygun halılar olduğunu da görebilirsiniz. Ebrar halı olarak fiyat politikamız da belirli ve piyasa ölçülerinde uygundur. Cami halısı en ucuz konusunda ayrıca yardımcı olabiliriz. Cami halısı metre fiyatı halının yün ya da akrilik olmasına göre değişir. Ölçüleri ve hangi malzemeden üretildiğine göre cami halısı m2 fiyatları belirlenir. Ebrar halı olarak cami halısı birim fiyat konusunda müşterilerimize en uygun fiyatları sunmaya çalışıyoruz. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı cami halıları satın almak isterseniz yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmektir.

Cami Halısında Tek Adres

Hemen her çeşit cami halısı modelleri konusunda size çok geniş seçenekler sunan Ebrar halı olarak cami halısı ebatları konusunda da dilediğiniz her çeşit halıyı üretebiliyoruz. Cami halısı duvardan duvara modellerimizi de kataloğumuzdan inceleyebilirsiniz. Bize danışırsanız en güzel cami halılarını uygun bir fiyata satın alabilir ve çok uzun yıllar herhangi bir zarar görmeden kullanabilirsiniz. Bizim halılarımız girdiği her yere güzellik ve huzur katar. Ebrar halı olarak camiler dışında oteller için de halı üretiyoruz. İstanbul’daki büyük otellere de halı satışı yapan Ebrar Halı, bizim geleneksel sanat dallarımızdan birisi olan halı dokuma sanatını en iyi şekilde yerine getirmek için bütün gücüyle çalışıyor.

Cami Halısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Cami halısı satın alırken uzun bir süre kullanılacağı için öncelikle kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. En uzun süre dayanabilen halılar yüzde yüz yünden üretilen halılardır. Yün halılar hemen her yerde kullanılabilen, girdiği mekanların ısınmasına katkıda bulunan, toz tutmasını engelleyen bir yapıdadır. Camilerde kalabalık bir cemaat ibadet ederken tozların dağılmasını engeller. Saf yün oldukları için herhangi bir yabancı madde içermez ve de renkleri hiç bir zaman solmaz. Ebrar Halı olarak yün halılarımızı tamamen yünden ürettiğimizden emin olabilirsiniz.

Suni Malzemeden Üretilen Akrilik Halılar

Akrilik cami halılarımız da suni bir malzemeden yapılmış olsa da en kaliteli şekilde üretiliyor. Sağlığa zararı olmayan ve de kolay yıpranmayan bir şekilde üretim yapılması için bütün üretim aşamalarımızı sıkı bir şekilde kontrol ediyoruz.

Ebrar Halı olarak kaliteden ödün vermiyoruz ve de halı sanatımızı en iyi şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. Camilerimiz için de özel olarak üretim yapıyoruz. Cami halı boyutları ve cami halısı döşeme konusunda da dilediğiniz şekilde üretim yapabiliyoruz. Cami halısı satın almak isteyen herkes için en doğru adres olan Ebrar Halı her ebatta halı konusunda müşterilerine yardım etmeye çalışıyor. Halı seçimi ve halılar hakkında bilgi edinmek için de uzmanlarımıza başvurabilirsiniz.

Kısacası halılar konusunda her türlü bilgi için yapmanız gereken tek şey telefon ya da internet aracılığı ile bize başvurmaktır. Geri kalan her şey konusunda bize güvenebilirsiniz. Bizden satın aldığınız halılar konusunda da herhangi bir sorun yaşamazsınız. Camilerimizi hem güzel bir şekilde donatmak, hem de ibadet edenlerin rahat etmesini sağlamak için Ebrar Halı satın alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir