2057 Akrilik Cami Halısı Deseni

2057 Akrilik Cami Halısı Deseni

Akrilik Cami Halısı Desenleri

Akrilik Cami Halısı, Camilerin saflık ve güzelliklerine daha da güzellik ekleyen ve havayı, doğayı pozitif yönde etkileyen en önemli etkenlerin en başında cami halkları geliyor. Cami halısı modelleri, çok cami içinde caminin duvarlarında olan ve hattatlar tarafınca bizzat yazılmış eşsiz ve benzersiz adeta sanat eserlerinin, sanat harikalarının tamamlayıcıları olarak da bilinir.

Açıklama

Akrilik Cami Halısı Desenleri

Camilerin saflık ve güzelliklerine daha da güzellik ekleyen ve havayı, doğayı pozitif yönde etkileyen en önemli etkenlerin en başında cami halkları geliyor. Cami halısı modelleri, çok cami içinde caminin duvarlarında olan ve hattatlar tarafınca bizzat yazılmış eşsiz ve benzersiz adeta sanat eserlerinin, sanat harikalarının tamamlayıcıları olarak da bilinir.

Bu yüzden de cami halıları artık iç mimarların dahi ilgi alanlarına girmeye başladı. Cami halısı fiyatları ve bu fiyatların neden değiştiklerini alt başlıklarımızda belirttik. Yün cami halısı ile beraber piyasada akrilik, polipolibren, polyamid, polyester, naylon ve benzeri türde cami halısı üretimleri gerçekleşir.

Akrilik Cami Halısı

Bilindiği gibi cami halısı içinde yün cami halısı Farklı özellikleri, kaliteli dokusu, insan sağlığını olumsuz etkilemiyor oluşu, çok yönlü ve kolay kullanım özelliği ile öne çıkar. Bunun yanı sıra yün cami halıları ücretleri bakımından bir takım müşterilere cazip gelmez.

Bu sebeple müşteriler yün cami halıları ile aşık atabilecek ve onun muadil ürünü olarak gösterilebilecek cami halısı arayışı içindedirler. Sentetik kumaşlı ürünler arasında her bakımdan yün hammaddelerle aynı olmasa dahi olağan bir şekilde yaklaşan iplik türleri, akrilikten üretilen iplik türleridir.

Akrilik iplikler kolaylıkla bulunan ve nerdeyse ucuz denecek kadar uygun fiyatlı bir ip türüdür. Akrilik özünde plastikten yapılan bir malzemedir. Normalde doğal bir ürün değildir. İnsan eliyle yapılan akrilik ürün listesinin en başında akrilik ip gelir ve cami halısı piyasasında da çok sık kullanıldığı gözlemlenir.

Akrilik Cami Halısı Özellikleri Nelerdir?

Akrilik cami halısı, neredeyse yün cami halısı dokusunda ve bununla beraber aynı yumuşaklığa sahiptir. Bu tür yönleriyle konfor sağlayan bir cami halısı özelliği taşır. Yün cami halıları ile karşılaştırıldığında en büyük avantaj sağladığı yönü fiyat konusudur. Fakat bunun yanı sıra, Farklı avantajları da bulunur.

Zira akrilik cami halıları da, yün cami halıları gibi dış etkenlere karşı dayanıklılık gösterir. Tabi bu sayede de fazlasıyla uzun ömrü vardır. Zaten cami halıları, aşırı uzun kullanım süresine karşın dayanıklı üretilmelidir. Ebrar Halı firmamızda bunu sağlar.

Akrilik cami halısının bir diğer mühim özelliği de keçeleşmeye karşı dayanıklı olan bir yapıya sahip olmasıdır. Belli başlı bölgelerin hasar görmesi ya da aşınma izlerinin oluşumu çok mümkün olmamakla birlikte neredeyse imkansızdır.

Ebrar halı olarak biz, akrilik halıların kendine has özelliklerinde faydası ile normal bir cami halısına göre daha az elektriklenme yaşanır. Bu da firmamızın tercih edilmesinde büyük etkendir.

Akrilik Cami Halısı Döşemesi

Bir yapının dış mimarisinin etkili oluşu kadar iç mimarisi de bir o kadar önem teşkil eder. İç mimari denilince konu aynı anda dekorasyon ile bağdaşır. Fakat sözü edilen ortamın zeminin genel yapısını ve havasını etkilediği gerçeği göz aradı edilemez.

Halı döşemesi de bu yüzden önemli bir unsurdur. Bu arada duvar boyunca döşenmiş halı olarak bilinen bu döşeme aracılığı ile sözü edilen zeminde hiç boşluk kalmayacak şekilde halı kaplama işleminin gerçekleştirilmesidir. Halı döşeme işlemi, yapının ya da binanın, iç yüzeyinin her tarafına uygulanabilir.

Bu uygulanacak zemin merdiven olduğu gibi, oturma odası ya da salon gibi herhangi odanın zemini olması mümkün. Modelin belirlenmesi, cami halısı ölçüleri ve kalan her detay, tabi ki Ebrar Halı olarak biz müşterimize bırakıyoruz. Bu noktada müşterilerimizin özel tasarım istekleri söz konusu olduğunda, Ebrar Halı firmamız ve ekibimiz olarak özel tasarımlar planlıyoruz.

Akrilik Cami Halısı Renkleri

Ebrar Halı olarak biz ürünlerimizin ilhamını, doğanın tüm güzelliklerini bir arada toplayarak tabiatın eşsiz benzersiz hallerini kombine ederek alıyoruz. Müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için biz de doğa gibi sürekli değişip, zaman içinde gelişiyoruz. Akrilik cami halısı renkleri skalamız oldukça geniş ve de moderndir.

İslam’ın geleneğini, modernize ederek iç dünyamıza huzur verici şekilde kombinliyor ve müşterilerimize hizmet veriyoruz. Standart halıların her biri 7 ile 10 arası değişen renk skalasından oluşur. Fakat müşterilerin özel isteklerine bağlı olarak renkleri ve çeşitliliği ayarlıyoruz.

Cami Halısı Modelleri

Ebrar Halı olarak biz, kuruluşumuzdan bugüne kadar kalite ve müşteri memnuniyetini hep göz önünde tuttuk. Ürettiğimiz akrilik cami halısı ve normal cami halıları ve duvardan döşediğimiz boylu boyunca tüm halıları üretmenin ve yerli malı kullanmanın onuru ve haklı gururu içinde çalışıyoruz.

Cami halısı modellerimiz şunlardır;

 • Göbekli cami halısı
 • Saflı cami halısı
 • Seccadeli cami halısı

Farklı zemin çeşitlerine uygun olarak birçok konforlu kullanım seçeneklerimiz bulunur. Akrilik cami halısı döşeme ve mimarideki tamamlayıcı etkeni olarak görülen cami halısı estetik ya da kalite olarak ibadethanelerin en favori ürünü olarak bilinir. Bu sebeple cami halıları tercihinde görünüş de en az konfor kadar önemli bir unsurdur.

Cami Halısı Fiyatları

Ebrar Halı olarak biz çeşitli ürünlerimiz ve Farklı ödeme seçeneklerimiz ile hizmet veriyoruz. Fiyatlar metrekare baz alınarak oluşturulur.

 • Merdivenlerde kullanıma uygundur.
 • Ofislerde kullanılır.
 • Üzerinde tekerlekli sandalye rahatlıkla sürülür.
 • Rutubet yapmaz.
 • Kir ve toz tutmayan özel kumaş cinsine sahiptir.
 • Ateş almaz.
 • Zemin ısıtmasına elverişlidir.

Genelde cami halılarımızın fiyatları 2000 gramdan başlayıp 260 TL ile başlar. 8000 grama kadar çıkar. Fiyatlar ürüne göre değişir. Cami halısı, ölçüleri ve fiyatları her zaman doğru orantılıdır.

Cami Halısı Ölçüleri

Teknik Özellikleri

 • Gold kaliteli (4.600 gr, hav yüksekliği 14 mm)
 • Efsane kaliteli (4.250 gr, hav yüksekliği 14 mm)
 • Muhteşem kalite (4.000 gr, hav yüksekliği 14 mm)

İlmek sıklıkları ve cami halısı ebatları halının ölçülerine göre değişkenlik gösterir.

Cami Halısı Döşemesi Nasıl Yapılır?

Aslında cami halısı döşeme işlemlerinin tam olarak yapılabilmesi, halının ebatları ile cami alanının ebatlarının uyumluluğu ile yakından ilgilidir. Bu sebepten dolayı üretim süreci oldukça önem teşkil eder.

Doğal olarak cami halısı da üretim süreci esnasında ölçü ve ebatlar doğrultusunda yapılıyor. Böylelikle herhangi bir boşluk kalmayacak şekilde ölçüler alınır. Bir cami için ihtiyaç duyulan üretim süresi ilk olarak söz konusu edilen alanın metre kare biriminin alınmasıyla başlar.

Bu ebatlandırma süreci aynı zamanda halıda düzenleme yapılmasını gerektirecek başka detayları da göz önünde bulundurmayı sağlar.

Bu detaylar kolonlar ya da herhangi başka bir şey olabilir. Bazı istisna durumlarda fazladan pay bırakmak her zaman için daha doğrudur.

Sağlı ve Göbekli Cami Halısının Avantajları Nelerdir?

 • Saflı cami halısında renkler sade model olduklarından dolayı genellikler koyu kullanılır.
 • Göbekli cami halısında modelleri halının merkezinde büyük bir desen bulunduğu için daha renklidir.
 • Saflı cami halısı tabanında saflar düzenli bir sıra olarak kurulur.
 • Göbekli cami halısı, büyük camilerde caminin görünümünü değiştirmek amacı ile kullanılır.

Cami Halısı Nasıl Olmalıdır?

Cami halısı kolay temizleyebilir özelliğe sahip olmalıdır. Kısa sürede deforme yapıp eskime yapmayacak özel kumaşlardan üretilmelidir. Böylelikle renklerinde de solma görülmez. Temizlenme ve tozunun alınması bakımından kolaylık sağlayan cami halısı Türkiye’nin her yerinde her camide olmazsa olmaz şeylerden biridir. Cami halısı alınırken dikkate alınan en önemli özelliklerden biri de ödeme kolaylığı sağlanmasıdır. Ödeme kısmında en uygun ve ucuz ücretleri Ebrar Halı firmamızda bulabilirsiniz.

Yün Cami Halısı Nedir?

Tamamen doğal, yapaylıktan kaçınılmış doğal bir tekstil harikası olan yün kumaş, satın alıntılan her kıyafette tercih edilen bir türdür. Bunun nedeni, insan sağlığına zarar vermemesi ile birlikte uzun soluklu olmasından dolayıdır. Şöyle ki, kendini uzun yıllar boyunca korur. Bunlar halı için de geçerlidir. Bu amaç doğrultusunda yün halılar üreterek Ebrar Halı firması olarak müşterilerimize uzun ömürlü, sağlıklı ve kaliteli halı imkanları sağlıyoruz.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.


“2057 Akrilik Cami Halısı Deseni” için yorum yapan ilk kişi siz olun