Manisa Çınarlı Köyü Cami Halısı

Manisa Çınarlı Köyü Cami Halısı


Project Description

Cami Halısı, Neden Yün Olmalı?

Cami Halısı için, Yün doğal bir ürün olması ve işlenmesi kolay olduğu için dokuma sanayiinde en fazla talep gören ürünler arasındadır. Yün günümüze kadar birçok alanda kullanılmıştır. Yün halılar cami, medrese, ev, saray ve özel toplanma alanlarında kullanılmış ve günümüze kadar deforme olmadan ulaşmayı başarmıştır.

Camilerde neden yün halı tercih edilmeli;

 • Yün doğal bir üründür
 • Sağlıklıdır
 • Yün istenilen rengi alabilir
 • Doğal bir ısı yalıtımı sağlar
 • Neme karşı dayanıklıdır
 • Kolay temizlenir
 • Yumuşak bir dokuya sahiptir
 • Hemen alev almaz
 • Tozu emer
 • Renk ve desen seçeneği çoktur

Yün cami halıları bunlara benzeyen birçok özelliği ile camiler için en önemli zemin kaplama ürünü olarak tercih edilmektedir. Ebrar Halı firmamız ülkemize katma değer sağlamak amacıyla ülkemizde üretilen en kaliteli yünleri kullanarak cami halı desenleri imal etmektedir.

Cami Halısı Modelleri

Ebrar Halı olarak camiler için imal ettiğimiz geniş bir cami halısı modellerine sahibiz. Cami halısı modelleri üzerinde yapılan işlemelere göre farklı isimler almaktadır. Cami halıları dokumasında yün ve akrilik en fazla kullanılan dayanıklı ürünlerdir. Cami halısı akrilik malzeme ile dokunanlar da oldukça şık bir tasarım ve modellere sahiptir.

Ebrar Halı firmamız tarafından imal edilen yün cami halısı modellerimiz arasında yer alan;

 • Saflı cami desenli
 • Seccade desenli
 • Göbekli desenli
 • Karma desenli

Olarak özel tasarım cami halısı modellerimiz bulunmaktadır. Cami halılarının imalatında özel tasarım eğitimi alan ekiplerimiz yanında en kaliteli dokuma malzemelerini kullanarak kalitemizden ödün vermiyoruz. Ebrar Halı olarak taleplere uygun cami halısı desenleri tasarlayarak imalat seçeneklerimiz mevcuttur. Özel olarak tasarladığımız ebrar cami halısı modelleri müşterilerimiz tarafından en fazla talep görenler arasındadır.

Cami Halısı Ebatları

Camiler farklı mimari teknikleri kullanılarak inşa edilen ibadet mekanlarıdır. Camiler içerisinde sütunlar ve özel olarak düzenlenen alanlar bulunmaktadır. Bu sebeple Ebrar Halı olarak standart cami halısı ebatları olan halılarımız yanında her camiye uygun ebatlarda cami halısı tasarımı ve imalatı olanağına sahibiz.

Özel olarak tasarlamış olduğumuz cami halılarında cami ölçüleri üzerinden imalat yapılmaktadır. Böylelikle halıların cami zeminine döşenmesi sırasında açık nokta bırakılmaz ve halı üzerinde bulunan desenlerin bütünlüğü de korunmuş olmaktadır. Yün cami halısı katalog ürünlerimizden beğenilen modeli istenilen cami ölçülerine uygun olarak imal ediyor ve cami zeminine döşemesini yapıyoruz.

Ebrar Halı firmamız sektörde uzun yıllardır öncü olması sebebiyle hem cami halısı imalatında hem de halıların cami zeminine döşenmesinde oldukça deneyim kazanmıştır. Sektördeki bu bilgi birikimi ve deneyimimizle yün cami halısı imalat ve döşeme işlemlerinde sıfır hata odaklı olarak hizmet sunuyoruz.

Cami Halısı Döşeme

Ebrar Halı olarak edindiğimiz deneyimi teknoloji ile bütünleştirmiş durumdayız. Cami halısı döşeme işlemlerinde profesyonel tasarım ekiplerimiz cami ölçüleri üzerinden tasarımlarını yapmaktadır. Cami halısı döşeme tasarımı lisanslı profesyonel yazılımlar kullanılarak yapıldığı için döşeme sırasında hem açık nokta bırakılmaz hem de desenlerin birbirini tamamlaması sağlanarak görüntü bütünlüğü korunmuş olur.

Cami halılarının döşenmesinde de en çok dikkat edilmesi gereken hususlar açık nokta kalmaması ve desenlerin uyumunu sağlamaktır. Profesyonel ekipler tarafından yapılmayan cami halısı döşemelerinde desenlerin kayması ve açık noktaların bırakılması hoş olmayan bir görüntü oluşturmaktadır.

Öyle ki desenlerde meydana gelen kaymalar ibadet sırasında oluşturulan safların düzenini de etkilemektedir. Ebrar Halı firmamız tarafından yapılan hiçbir cami halısı döşemesinde bu tür sorunlar yaşanmaz. Döşeme işleminde cami halısı duvardan duvara olarak hesaplanır ve zeminde kesinlikle açık noktalar bırakılmaz.

Cami Halısı Dokunması

Cami halıları normal yaşam alanlarında kullanılan ebatlardan farklı olduğu için cami halısı dokuma işlemlerinde de özel makinelerin kullanılması gerekmektedir. Ebrar Halı firmamız son teknolojiye sahip farklı cami halı boyutları imalatı yapabilen dokuma makineleri kullanmaktadır.

Cami halısı imalatı yapılırken tercih edilen dokuma malzemesi ve desene uygun tasarımlar yapılır ve dokuma makinelerine buna uygun yün iplikler takılarak dokuma işlemi başlatılır. İmalat sürecine tercih edilen cami halısı nedir ve cami halısı ölçüleri nedir tam olarak belirlendikten sonra başlanmalıdır.

Özel olarak imal edilecek cami halılarında en önemli unsurlar bunlardır. Ebrar Halı olarak biz son teknoloji dokuma makineleri ile en doğru ölçülerde cami halılarını dokuyoruz.

Cami Halısı Fiyatları

Cami halılarının fiyatları belirlenirken dikkat edilen birkaç husus bulunmaktadır. Cami halısı fiyatları belirlenirken ilk dikkat edilen unsun halının ebatlarıdır. Cami halısı m2 fiyatları üzerinden değerlendirilmektedir.

Ebrar Halı olarak farklı modellere göre cami halısı metre fiyatıskalamız bulunmaktadır. Müşterilerimizin en kaliteli cami halılarını en uygun fiyatlarla almasını sağlamak için sahip olduğumuz cami halısı fiyat listesi üzerinden ıskontolar uyguluyoruz. Böylece müşterilerimize cami halısı en ucuz fiyatlarla sunulmuş olmaktadır.

Ebrar Halı olarak biz, müşteri memnuniyetini her şeyden daha fazla oranda önemsiyoruz. Söz konusu halıların camiler için kullanılacak olması da cami halısı birim fiyat değerleri üzerinden elimizden geldiğince indirim yapmamızı sağlamaktadır.

Cami Halılarında Desen

Yün doğal bir dokuma malzemesidir. Yün kaliteli boyalar kullanılarak bir kez boyandığında çok uzun süre rengini muhafaza edebilmektedir. Yünün bu özelliği de dokuma sektöründe en fazla tercih görmesinin sebebidir.

Yünün istenilen renge boyanması oldukça geniş cami halısı deseni oluşturmada etkili olmaktadır. Ebrar Halı olarak ülkemizde üretilen en kaliteli yünleri alarak özel boyalarla yüne istenilen rengi verebiliyoruz.

Yün dokuma iplerinde sahip olduğumuz renk seçeneğinin çok olması cami halısı desenleri konusunda da müşterilerimize oldukça geniş seçenekler sunmamızı sağlıyor. Ebrar Halı firmamız tarafından imal edilen cami halısı İstanbuldahil Türkiye’nin her il ve ilçesine kadar ulaştırılmaktadır.

Cami Halısı Özellikleri

Camiler toplumun her kesimine açık olan ve isteyen herkesin kimseden izin almadan girip ibadetini yapabileceği ortak yaşam alanlarıdır. Camilerde kullanılan halılar ibadet yapanların en fazla kullandığı hatta tek kullandığı malzemedir. Bu sebeple camiler için kullanılan veya imal edilen halıların belirli özelliklere sahip olması gerekmektedir.

Cami halılarında bulunan özelliklerden bazıları şöyledir;

 • İbadet düzeni için rehberlik edecek tasarıma sahip olması
 • Üzerinde ibadet edenlerin konforunu sağlaması
 • Temizliğinin kolay yapılabilmesi
 • Yoğun kullanıldığı için tozu tutması
 • Zeminden gelen soğuğu kesmesi
 • Dayanıklı olması
 • Koku yapmaması
 • Hava koşullarına dayanıklı olması

Ebrar Halı olarak imal etmiş olduğumuz cami halılarında bunlara benzer birçok özellik bulunmaktadır. Doğal yün kullanarak dokumasını yapmış olduğumuz cami halıları çok uzun süre yumuşak dokusunu ve canlı rengini korumaktadır.

Camilerin yüksek ve geniş camlarından içeriye giren güneş ışığı cami halılarında en fazla tahribatın ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Ebrar Halı firmamız tarafından imal edilen kaliteli yün halılar yıllarca güneş ışığından etkilenmeden renklerini korumaktadır.

Firmamız tarafından imal edilen cami halısı renk değişimleri ancak kimyasal maddelerin etkisi ile oluşabilir. Bu kimyasalların da yoğun olarak uygulanması durumunda oluşmaktadır. Normal koşullarda yün cami halıları neredeyse asırlık ömre sahiptir ve ömürleri boyunca renklerindeki canlılığı korumaktadır.

Cami Halılarında En Uygun Hizmetler

Ebrar Halı olarak cami halılarının imalatında, satışında ve döşeme işlemlerinde müşterilerimize en uygun koşulları sunuyoruz. Camilerimizin en güzel desenlerle donatılması, ibadet edenlerin sağlıklı ve huzurlu ortamlara kavuşması için tüm imkanlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz.

Ebrar Halı firmamız kaliteli hizmetler sunarak camilerimizde uzun yıllar sağlamlığını koruyacak cami halıları döşemesi yapmaktadır. Ülkemizin her köşesine en uygun fiyatlarla hem cami halısı üretimi hem de üretim sonrasında halıların cami halı döşeme hizmeti sağlıyoruz.

Cami halısı tasarımlarımızda hata riskini ortadan kaldırmak adına yüksek teknoloji dokuma makineleri ve özel bilgisayar yazılımları kullanıyoruz. Camilere ait ölçüler üzerinden özel tasarımlar yaparak cami halısı imalatı yapıyoruz.

Ebrar Halı olarak imal etmiş olduğumuz ürünler ve sunmuş olduğumuz hizmetlerde en yüksek kalite standartlarını sunarak müşterilerimizin memnuniyetini kazanmayı hedefliyoruz.

Referans Details
 • müşteri:

  Manisa Çınarlı Köyü Cami Manisa Müftülüğü