Cami Halısı Nasıl Döşenir?

Cami Halısı Nasıl Döşenir?

Cami Halısı Nasıl Döşenir?

Cami halısının tam anlamıyla döşenebilmesi, halının cami alanının en ve boy oranı ile uyumlu olması ile mümkün olmaktadır. Bu nedenden dolayı imalat süreci önemlidir. Nitekim cami halısı imalat sürecinde zaten alanın ölçüleri alınmaktadır. Bu sayede herhangi bir açıklık kalmayacak bir şekilde ebatlar belirlenmektedir. Bu sayede elde edilen model zeminde hiç boşluk kalmayacak bir şekilde döşenmektedir.

Bir cami için ihtiyaç duyulan halının imal edilmesi süreci öncelikli olarak söz konusu alanın metre kare ölçüsünün alınması ile başlar. Bu ölçü alma sürecinde aynı zamanda halının düzenlemesini gerektirecek (kolonlar gibi) diğer ayrıntılar da dikkate alınır. Bazı durumlarda gerektiğinde fazladan pay bırakılır. Bunun amacı ise imalat sonucunda elde edilen halı modelinin tam olarak zemini kaplayabilmesini sağlamaktır.

Döşeme işleminde çeşitli sorunların yaşanmaması için işini bilen bir ekip ile çalışıyor olmanız önemlidir. Aksi halde ekstra masraf çıkartan durumlar meydana gelebilir. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak yılların tecrübesine sahip bir firmayız ve amatörce hatalara yer vermiyoruz. Siz değerli müşterilerimiz için olabilecek en iyi hizmeti sunma gayreti içerisindeyiz. Bu bağlamda alanında deneyimli bir ekip ile imalat, satış ve döşeme hizmeti vermekteyiz.

Cami Halısı Döşeme İşlemi

Esasında cami halısı döşeme işlemi ilk bakışta “kolay” bir işlem gibi algılanabilmektedir. Oysaki bu oldukça uzmanlık gerektiren bir iştir. Tıpkı bu halının imalat sürecinde önemli teknik işlemler olduğu gibi döşenme sürecinde de bu böyledir. Bu teknikleri bilmeyen kişilerin döşeme esnasında yapabileceği basit hatalar, yüksek maliyet ile sonuçlanabilir. Bu da müşterinin bütçesine zarar verir.

Döşeme işleminden kısaca bahsetmemiz gerekirse; öncelikli olarak halının bir kenarının duvarın paraleline yaslanır. Bu sayede tam karşı kenarını, duvarın diğer kısmına kadar sermemiz mümkün olur. Burada yazılı bir şekilde okumanız, bu işlemi biraz zor anlamanıza sebebiyet verir ancak bu işlem tıpkı “duvardan duvara” olarak adlandırılan işlemdir. Bu işlemde halının bir diğer kenarı diğer karşı kenara kadar uzatılır. Halının kolay döşenebilmesi için genellikle saf halinde döşemeler yapılır. Yani bir bütün olarak değil, eşit parçalara ayrılmış bir şekilde halı döşenir.

Halının döşenmesi sürecinde meydana gelen çıkıntılar ya da kenarlarda bozulma gibi durumlar var mı kontrol edilir ve varsa da bu sorunlar çözümlenir. Bu sorunları çözümlenmesi bazen ufak çaplı ancak yapıya zarar vermeyecek türden tadilat işlemlerini gerektirebilir. Ancak bu işlemlerin, müşterimize herhangi bir ek masraf olarak yansımayacağını da belirtmek isteriz.

Tüm bu işlemlerde halının tam olarak her bir köşeyi kusursuz bir şekilde kaplaması amaçlanmaktadır. Bu nedenden dolayı, halının döşenmesi işlemi sürecinde halının duvar kenarlarında çıkıntı ya da eksiği olması gibi durumlarda düzenlemeler yapılmalıdır. Bu konuda amatör bir ekip; halledilmesi kolay sorunları halledemeyebilir ve sizlere büyük bir masraf çıkartabilir. Bu gibi sorunlara mahal verilmemesi açısından alanında uzman bir firmadan hizmet alıyor olmanız önemlidir. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak, uzun yıllardır Türkiye’nin dört bir yanında deneyimli ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize kusursuz bir şekilde cami halısı döşeme hizmeti vermekteyiz.

Cami Halısı Döşeme Hizmeti

Cami halısı döşeme işleminde pek çok unsur dikkate alınmalıdır ki cami kolonları bu dikkate alınması gereken unsurlar arasındadır. Gerektiğinde bu kolonlar için uygun ölçülerde halının belirli kısımlarının kesilip çıkarılması da gerekebilir. Ancak bu işlem yapılırken de yine milimetrik bir çalışma yapılması önemlidir ki bu sayede kötü bir görünüme neden olacak ayrıntılar ortaya çıkmamış olur. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak tüm bu ayrıntıları dikkate almaktayız ve kusursuz bir cami halısı döşeme hizmeti gerçekleştirmekteyiz.

Firmamız aynı zamanda sizlere özel cami halısı modeli imalatı da gerçekleştirmektedir. Sizlere sunduğumuz cami halısı modelleri web sitemiz üzerinde inceleyebilir, karar kıldığınız belirli bir model için imalat talebinde bulunabilirsiniz. İmalat sürecini tamamladığımız halılarımızı da, Türkiye’nin dört bir yanında camilere döşemekteyiz. Kusursuz döşeme işlemi neticesinde müşterilerimiz memnun kalmaktadır. Öte yandan halılarımız kalite bakımından beklentileri karşılıyor olması sayesinde paranızın karşılığını sonuna kadar almanızı sağlamaktadır.

Firmamız ile irtibata geçerek, konu ile ilgili çok daha fazla bilgi alabilirsiniz. Sizlere hem özel halı siparişiniz hem de döşeme işlemi için oldukça makul seviyede fiyat teklifi sunmaya hazırız.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir