Cami Halısı Modelleri

Cami Halısı Modelleri

Cami Halısı Modelleri

Halılar sadece zemini kapatan bir nesne değil aynı zamanda mekânın dekorasyon anlayışını yansıtan önemli bir ayrıntıdır. Herhangi bir alana giriş yaptığınızda, dekorasyon anlayışını tamamlayan en önemli ayrıntının zemin olduğunu fark edebilirsiniz. Bu bağlamda ibadetlerin toplu bir şekilde gerçekleştirildiği camilerde de tercih edilecek halı modelinin seçiminde tasarım önemli olmaktadır. Ancak sadece tasarım önemli değildir. Nitekim kullanım alanını dikkate aldığımızda bazı koşullara da dayanıklılık göstermesi gerekmektedir.

Bu süreçte cami için en uygun halı modeli seçimi yapabilmeniz için sizlere web sitemizde birçok farklı seçenekleri sunuyoruz. Ancak tercihiniz sadece bu kadar ile de sınırlı değildir. Çünkü Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak, sizlere özel cami halısı imalatı da gerçekleştirmekteyiz.

Özel Cami Halısı İmalatı

İhtiyaç duyduğunuz cami halısı özel olarak imal edilmektedir. Bu süreç, öncelikli olarak tasarım seçimi ile başlamaktadır. Tasarımlar, grafikçilerin geliştirdiği özel motiflere sahiptirler ve birçoğu sizlere web sitemiz üzerinde sunulmaktadır. Oldukça farklı renk desen alternatifleri yer almaktadır. Her birisi, cami için özel dekorasyon anlayışını yansıtmaktadır. Eşsiz ve şık modeller arasında tercih yapmanız hiç de zor olmuyor. Belirli bir model için karar kıldığınızda, sonrasında ise firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu sayede tercih ettiğiniz model doğrultusunda, ihtiyaç duyduğunuz cami halısı ebatları da dikkate alınarak imalat sürecine geçilmiş olacaktır. Bu süreçte her bir adımı tamamen sizin belirttiğiniz istekler doğrultusunda atmaktayız. Bu sayede işlem süreci sonunda memnuniyet garanti etmekteyiz.

İmalat sürecinde sadece web sitemizde bulabileceğiniz desenlerden birisini seçmek zorunda değilsiniz. Çünkü firmamız ile irtibata geçtiğiniz zaman, bizlere dijital ortamda ulaştıracağınız görsel doğrultusunda da imalat gerçekleştirebilmemiz mümkün olmaktadır. Desen seçimini yaptıktan sonra karar vermeniz gereken aşama ise halının hangi çeşit olacağıdır. Çünkü cami halı çeşitleri bulunmaktadır ve bu çeşitlere göre özellikler de farklılık göstermektedir. Buna göre cami halı modelleri yapılarına göre; yün cami halı modelleri ve akrilik cami halı modelleri olmak üzere iki ana grupta sınıflandırılabilmektedir.

Halı Çeşitleri Arasında Karar Vermek…

Çoğu zaman en iyi halının “yün halı modelleri” olduğunu duymuş olabilirsiniz, bu genel olarak doğru bir yargı olsa da, bazı durumlarda beklentilerinizi karşılayan bir model akrilik cami halı modeli de olabilmektedir. Yani bu durum esasında bütçenize, beklentilerinize ve diğer özelliklere göre değişkenlik göstermektedir.

Düşük bütçeye sahip olan müşterilerimiz için akrilik cami halı modelleri önermekteyiz ki bu durumun nedeni ise fiyat bakımından yünden imal edilen modellere kıyasla çok daha uygun olmasıdır.

Cami halısı modelleri arasında tercih edebileceğiniz diğer modeller ise natürel cami halısı modelleridir ki, bu modeller arasında yün malzemeden imal edilen yün cami halı modelleri de bulunmaktadır. Bu natürel cami halısı modelleri esasında doğal malzemeden imal edilen halılar olma özelliğindedir. Bu nedenden dolayı fiyatları da piyasa geneline kıyasla daha yüksek olmaktadır.

Sizin için en ideal halı modeli seçimini yaparken, halıları sadece yapısal özelliklerine göre değerlendirmeniz doğru olmayacaktır. Çünkü desenleri ile ön plana çıkan ve kullanışlı olan daha birçok halı modeli de bulunmaktadır.

Desenli Cami Halısı Modelleri

En çok tercih edilen modellerimiz arasında desenli cami halısı modelleri gelmektedir. Halıların üzerine işlenen desenlere göre bu halılar çeşitli isimler almaktadır. Örneğin saflı cami halısı modelleri, en popüler deseni cami halı modellerinden birisi olup, bu halının önemli bir özelliği ise toplu halde ibadet eden insanların bir arada, nizami bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilir olmalarıdır. Nitekim saflı cami halısı modeli, bu amaç doğrultusunda geliştirilmiş olup, yetişkin bir insanın rahatlıkla ibadetini yapabileceği ebatlara sahiptir.

Desenli modeller arasında bulabileceğiniz diğer modeller ise seccadeli cami halısı modelleri vardır. Bu halı modellerinin en önemli özelliği ise tahmin edeceğiniz gibi seccade işlemesinin yer almasıdır. Bu halı da esasında bir düzen halinde insanların ibadetlerini gerçekleştirebilmesine imkân sağlamaktadır.

Sizlere sunduğumuz daha birçok farklı desene sahip modelleri web sitemizde bulabilmeniz mümkündür. Bu sayede en güzel desene sahip, şık bir model tercihi yapmanız kolay

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir