Cami Halısı Desenleri

Cami Halısı Desenleri

Cami Halısı Desenleri

İbadethanelerde dekorasyon anlayışı, dini duyguları en iyi bir şekilde yansıtan ve derin anlamlar içermelidir. Bu bakımdan halı seçimi de önemlidir. Çünkü halı, bir iç alanın dekorasyonunu etkileyen en önemli unsurların başında gelir. Herhangi bir alana girdiğinizde, o alanın zeminin önemli ölçüde ilk izlenimi etkilediğini hissedebilirsiniz. Çünkü bu gerçekten de doğrudur. Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak sizlere yılların tecrübesi ile pek çok farklı modeli sunmaktayız. Bu modelleri sunarken ise çeşitliliği ön planda tutuyoruz. Bu çeşitlik sadece farklı desen seçenekleri ile sınırlı kalmayıp aynı zamanda renkler için de geçerli olmaktadır.

Web sitemizde kategoriler altında sizlere sunduğumuz model seçeneklerini bulabilmeniz mümkündür. Bu model seçeneklerinden herhangi bir tanesi için karar kıldığınız zaman, imalat sürecine geçilmesi mümkündür. Desinatörlerimiz (tasarımcılarımız) müşterilerimizin “çeşitlilik” konusundaki tutumunun hassas olduğunun farkındalar. Bu farklılık, personellerimizin bu konuda her zaman için daha özgün çalışmalar yapabilmesini sağlamaktadır. Bu çalışmaların bir sonucu olarak da sizlere pek çok farklı modeli sunabilmekteyiz.

Kaç Farklı Cami Halısı Deseni Var?

Halıları desenlere göre ayırmak, seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Çünkü bildiğiniz gibi cami halısı modelleri farklılık göstermektedir. Yani birbirinden eşsiz pek çok tasarım var. Bu tasarımları, bazı ortak özellikleri dikkate alarak sınıflandırmamız mümkündür. Bu sayede seçim yapmanız daha kolay olur.

Buna göre desenlerine göre cami halıları aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir;

  • Saflı cami halısı modelleri
  • Seccadeli cami halısı modelleri
  • Göbekli cami halısı modelleri
  • Diğer desenli cami halısı modelleri

Bu modeller arasında “saflı” olarak gruplandırılan halılar; sahip olduğu desenleri ile onlarca, yüzlerce kişinin bir arada düzenli bir şekilde (sıralı) namaz kılabilmelerini sağlamaktadır. Nitekim seccadeli cami halısı modelleri de benzer bir işlevselliğe sahiptir. Bu modelleri kıyasladığımız zaman, en önemli farkın bir diğerinde normal desenler yerine “seccade” figürünün işlenmiş olduğunu görmekteyiz.

Bir diğer grup olarak göbekli cami halısı modelleri de oldukça popüler modeller arasındadır. Bu halıların önemli özelliği ise halının tam orta kısmında göbek deseninin yer almasıdır. Bu özel bir desendir ve birçok anlamı vardır. Anlamlarından birisi de birlik ve beraberliktir.

Desenlerine Göre Cami Halısı Seçimi

Ebrar Cami Halıları | Ebrar Halı olarak sizlere pek çok eşsiz desene ve renklere sahip modelleri sunmaktayız. Bu denli fazla çeşitliliği sunuyor olmamıza karşın, bu modelleri kategoriler dâhilinde sizlere sunmaktayız. Bu sayede içinize tam anlamıyla sinecek bir desene sahip modeli bulmanız daha kolay olmaktadır.

Aradığınız deseni daha kolay bulabilmeniz için web sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemizde; seccadeli, saflı, göbekli olmak üzere ana kategoriler dâhilinde sizlere sunduğumuz modellere göz gezdirebileceğiniz gibi, diğer “desenli cami halısı modelleri” de bulabilmeniz mümkündür.

Dikkate alabileceğiniz bir diğer kıstas ise renk özelliğidir. Genellikle kırmızı rengin ön plana çıktığı bu halı modellerinde; mavi, türkuaz, fıstık yeşili gibi diğer renk seçenekleri de bulunmaktadır. Bazen deseni doğru seçmeniz yeterli olmayabilir. Çünkü söz konusu ibadet alanı olduğu için bu amaç doğrultusunda kullanılan alan için en ideal renk seçimini de yapmak gerekir. Firmamız, sizlere bu doğrultuda renk seçenekleri de sunmaktadır. Bu sayede ibadetin ruhunu yansıtan en doğru renk seçimini yapabilirsiniz.

Özel Desenli Cami Halısı Siparişi

Firmamız ile iletişime geçerek, herhangi bir özel desen için sipariş vermeniz mümkündür. Burada önemli olan ise bizlere söz konusu deseni dijital ortamda ulaştırmanızdır. Bu konuda grafikçi personellerimiz sizlere yardımcı olmaktadır. Bu sayede tarafımıza ulaştıracağınız desen için halı planı yapıyoruz ve sizin de onay vermeniz durumunda imalat aşamasına geçiyoruz.

Müşterilerimize tasarım konusunda çözüm üretmeye hazırız. Bu çözümü, sadece web sitemizde tercihinize sunduğumuz model seçenekleri ile değil aynı zamanda firmamız ile irtibata geçtiğinizde, belirteceğiniz herhangi bir görsel doğrultusunda sunabiliyoruz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir